WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO w Ochlach

Niedziela Palmowa – „B”

24 marca 2024 roku

1.  Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa

i Eucharystii. Nabożeństwo w tym dniu o godz. 17:00, na jego zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i czuwanie do godz. 22:00.

2. Wielki Piątek o godz. 17:00 Liturgia Męki Pańskiej, na którą składa się: liturgia słowa, opis męki i śmierci Pana Jezusa, modlitwy za Kościół i adoracja krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 22:00.

Ofiary składane w tym dniu, przeznaczamy na potrzeby bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zarówno jakościowy jak ilościowy, czyli trzy posiłki, ale tylko jeden do syta.

3. Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8:00.

Święcenie pokarmów od godz. 9:00, o pełnych godzinach do godz. 16:00.

W kaplicy w Drążku poświęcenie pokarmów o godz. 12:00.

4. Liturgię Wigilii Paschalnej, która jest najważniejszą liturgią całego roku, rozpoczniemy w sobotę o godz. 19:00. Prosimy zabrać na liturgię świece z okapnikami.

Nie będzie w nocy procesji rezurekcyjnej. Procesją rezurekcyjną rozpoczniemy Mszę św. w niedzielę o godz. 6:00 - rano. Do wzięcia udziału w procesji rezurekcyjnej w poranek wielkanocny zapraszam asystę i druhów strażaków.

Msze św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6:00, 9:00 i 11:30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.

5. Do udziału w Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich Parafian. Zapraszam szczególnie druhów strażaków z Ochli i Budek, aby trzymali straż przy Grobie Pańskim w piątek do godz. 22:00, a w sobotę od godz. 8:00.

6. Diakonia Paschalny DESZCZ, zaprasza na koncert wielkanocny. W poniedziałek wielkanocny przed Mszą św. południową od godz.10.45. Zapraszamy do wspólnego Uwielbienia Zmartwychwstałego Jezusa.

7.   Zachęcamy do lektury tekstów w tygodniku „Idziemy”: o tym, jak chlubić się krzyżem; o najświętszych dniach roku, czyli o Triduum paschalnym; o potrzebie adoracji Boga; o 50 rocznicy śmierci Stanisławy Leszczyńskiej, położnej w Auschwitz, która ratowała każde dziecko.

8. Na rozpoczęty Wielki Tydzień życzymy wszystkim zjednoczenia z męką Zbawiciela i głębokiego przeżywania tajemnic paschalnych. Szczęść Boże.

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja